Головна Місто Благодійна допомога: школярі нарешті зможуть готуватися до турніру FIRST LEGO League

Благодійна допомога: школярі нарешті зможуть готуватися до турніру FIRST LEGO League

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Команда SOVENYATA звернулася в «Юженергобуд» з проханням надати ігрове поле для роботів, без якого учасники команди не можуть тренуватися і брати участь у змаганнях. Крім цього, їм потрібна допомога спонсорів.

Необхідні матеріали

«П’ять років тому ми з Іриною Петрівною (вчителькою інформатики,  – ред.) у Facebook побачили оголошення про те, що можна брати участь у грантових конкурсах і вигравати роботи. Ми написали заявку і мотиваційний лист, чому наші діти гідні того щоб долучитися до робототехніки. Прийняли нашу заявку, потім мене запросили в Київ на співбесіду у Інноваційні освітні рішення. Вони нас навчили працювати з лего-кубіками. І ми три роки отримували ігрове поле і роботів. Але ми підписали меморандум з ними», – розповідає заступник директора гімназії Заболотня Вікторія Вікторівна.

Подібний робот коштує близько 20 тисяч. За умовами меморандуму команда має 5 років брати участь у турнірах FIRST LEGO League (FLL) з робототехніки. SOVENYATA 4 роки брали участь у Києві й останні 2 роки – відбіркові турніри у Кропивницькому. Цей рік останній – обов’язковий, а у команди немає ігрового поля.

“Юженергобуд” відразу відгукнувся на прохання.

“Добре, коли є люди, які підтримують дітей не на словах, а конкретними справами. Команда Южноукраїнської гімназії №1 SOVENYATA нарешті розпочинає підготовку до нового сезону FLL. Ми отримували ігрове поле й роботів за рахунок трирічного гранту ще у серпні. Минулого року ігрове поле сезону придбали самостійно з коштів спецрахунку за платні послуги. Цього року через карантин ми не змогли заробити необхідні кошти, тому зверталися про допомогу до багатьох можновладців. І лише Литвиненко Дмитро Анатолійович, директор ПрАТ «Юженергобуд», відгукнувся на наше прохання й підтримав молодь, яка захоплюється й займається робототехнікою. Дякуємо за розуміння й оперативне вирішення нашого питання”, – написала у Facebook Вікторія Вікторівна.

Тренер команди, Патранюк Ірина Петрівна, також висловила подяку.

Витрати на поїздки

Крім цього, за словами заступника директора, команда могла б виграти турнір в Україні, однак тоді діти мають поїхати за кордон – наприклад у США чи Румунію.

«А у нас таких коштів, на превеликий жаль, нема, і таких спонсорів, які б відправили нашу команду за кордон на змагання, немає», – зазначає Заболотня.

Ірина Петрівна уточнює, що щороку тема змагань, ігрове поле та місії – різні. Учасники команди мають зібрати робота, запрограмувати та виконати з його допомогою певні завдання на полі.

За її словами, діти показують себе дуже достойно, у них є багато кубків.

«Але, щоб ми могли працювати далі, щоб ми могли брати участь у змаганнях європейських чи міжнародних, нам потрібна допомога спонсорів – на те, щоб їздити, оформлювати документи», – зазначає тренер.

Вона уточнює, що кожного року учасники команди самі сплачувати внески за участь у змаганнях. Тому їм наразі потрібна допомога спонсорів.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що на базі Южноукраїнської гімназії діють дві цікаві учнівські ініціативи: команда SOVENYATA та проект STEMisFEM.

Ще новини