Головна Безпека Діти в недитячих блогах або чи захищає закон малолітніх?

Діти в недитячих блогах або чи захищає закон малолітніх?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Потрібність в безпеці – це базова потреба для людини. Але чи можемо ми говорити про особисту безпеку в нашій країні, коли недосконалі закони не можуть захистити дітей?

Суспільство активно обговорює законність участі восьмирічної моделі та 13-річного блогера в фото- та відеоматеріалах «романтичного» характеру. Про це повідомляє кілька відомих новинних агенцій.

В створенні відвертого контенту в Instagram дітям допомагає мама дівчинки. Цей факт так схвилював суспільство, що сьогодні вповноважений з прав дітей Микола Кулєба офіційно звернувся до генпрокуратури та в киберполіцію, щоб розібратись в даній ситуації.

ЮжБЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. ЮжноукраинскудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Посадовець коментує : “Ті мільйони неповнолітніх дітей. які переглядають ці світлини та відео, бажаючи також стати дорослими, можуть саме повторювати цю поведінку. І це взагалі невідомо, до чого може призвести. Ми можемо сказати, що однозначно це може збільшити кількість сексуального насильства і сексуальної експлуатації в дитячому середовищі. Це може спонукати багатьох батьків в тому числі використовувати власних дітей із метою сексуальної експлуатації. Це може збільшити кількість педофілів, які отримують у свої руки світлини і відео, якими зможуть скористатися”

Наразі відкрито впровадження за частиною 1 статті 301 ККУ. Стаття передбачає покарання за ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів. 

Турбує те, що оминається факт використання дітей в виготовленні еротичного продукту. Чому жінку визвали на допит саме за збут порнографічної продукції загалом, де не словом не йдеться про використання дітей?

Давайте спробуємо розібратись в цім соціально важливім питанні. Питанні захисту малолітніх від участі в виготовлені продукції сексуального характеру.

Тож які існують норми закону щодо цього? Виходячи з Закону «Про захист суспільної моралі» забороняється:

  • залучання дітей до діяльності з виготовлення продукції еротичного  характеру
  • проведення видовищних заходів порнографічного напряму за участю неповнолітніх
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Фото: Pinterest

Чому ж не відкрито впровадження за цими статтями. Адже суспільство обурює саме використання дітей в подібних публікаціях.  

Відповідь на це ми бачимо в 7-ій статті даного закону. В законі йдеться про неповнолітніх, тобто про категорію від 14 да 18 років. Таким чином діти молодші за віком на сьогодні НЕ МАЮТЬ передбачених механізмів захисту, адже ця категорія за юридичними поняттями – малолітні діти.

Іншими словами закон захищає лише дітей від 14 років, і ні як не передбачає регулювання цього питання  для дітей від 0 до 14 років! Причина цієї колізії банальна. В цих питаннях закон базується на Адміністративному Кодексі 1984 року.

Цілком логічно , що такими прогалинами у законодавстві користаються бажаючі грошей та сумнівної слави. Так, мати дівчинки із славнозвісного блога в інстаграм  долучила на роль бой-френда дочки 13-річного хлопця. По суті обрала найстаршого за віком, але не переходячи за межу малолітства. Таким чином жінка змогла обійти закон.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Завдяки резонансу у суспільстві посадові особи шукають можливість притягнути мати малолітньої моделі до відповідальності за статтями про розповсюдження порнографії. Але доки закон не буде відповідати реаліям сьогодення, ми не зможемо назвати речі своїми іменами. Дорослі мають нести відповідальність за залучення дітей будь-якого віку до діяльності сексуального характеру.   

Ще новини