Головна Новини Держслужбовців, які зараз за кордоном, можуть звільнити

Держслужбовців, які зараз за кордоном, можуть звільнити

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Керівники державної служби під час дії воєнного стану отримали право запроваджувати дистанційну роботу працівників. Але перебувати співробітники мають виключно на території України. Якщо держслужбовці та працівники державної служби, які під час війни виїхали за кордон і досі не повернулись, тепер можуть звільнити.
Кабінет Міністрів під час засідання 12 квітня прийняв відповідну постанову «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану», повідомляє служба міністра Кабміну.

З початком вторгнення російських військ на територію України більшість державних службовців була позбавлена можливості виконувати свої посадові обов’язки безпосередньо на робочих місцях. У зв’язку з виникненням загрози для життя і здоров’я працівників та їх сімей багато державних службовців були вимушені тимчасово змінити місце проживання, при цьому більшість з них продовжує виконувати свої посадові обов’язки віддалено.

Саме тому цей акт регламентує:

  • надання права керівникам державної служби під час дії воєнного стану запроваджувати дистанційну роботу для працівників, які перебувають на території України;
  • робота працівників за кордоном допускається лише у випадку відрядження;
  • надання права керівнику державної служби застосовувати дисциплінарне стягнення, в тому числі звільнення з посади державної служби, до працівників, які в робочий час перебувають поза межами робочого місця без рішення відповідного керівника.

Тож тих державних службовців, які виїхали за кордон і працювали звідти віддалено,  тепер можуть звільнити.

Крім того, ця постанова скасовує наказ НАДС «Про внесення змін до Типових правил внутрішнього службового розпорядку» від 17.03.2022 р. № 20-22. 

Ще новини