Головна МістоЗаходи День соборності України: історія єднання держави

День соборності України: історія єднання держави

Автор Anna
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Український народ щорічно, 22 січня, відзначає День соборності України. Це свято українці вважають одним з найзнаковіших після Дня незалежності.

Вітаємо всіх южноукраїнців з Днем Соборності України!

Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій та віра у гідне майбутнє України!

Історія виникнення свята

Універсалом Центральної Ради 22 січня 1918 року було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Цього ж дня, 22 січня, на рік пізніше 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулося урочисте проголошення Акт Злуки про об’єднання українських земель УНР та ЗУНР в єдину незалежну Українську державу. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Фото: Київ, 22 січня 1919 р. Проголошення Акту Злуки на Софійській площі

«Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Західна Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина та Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили та умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – стверджувалось в тексті Акта Злуки.

Фото: Універсал Директорії Української Народної Республіки

З нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки 21 січня 1990 року, мільйоні ще радянських українців організували з яскравим проявом єдності патріотичний «живий ланцюг».

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. 30 грудня 2011 року указом президента України В.Ф. Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, а замість нього встановлено День соборності та свободи України. А вже у 2014 році, президентським указом свято було відновлено як День соборності України.

Ще новини