Головна Місто Декретна відпустка на рівних правах. В Україні передбачили декретну відпустку для чоловіків

Декретна відпустка на рівних правах. В Україні передбачили декретну відпустку для чоловіків

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

В Україні ввели декретну відпустку для чоловіків. Верховна рада схвалила законопроєкт №3695, який забезпечить рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною. Про це повідомив РБК-Украина.

Відтепер мати або батько мають рівні можливості скористатися правом на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Декретною відпусткою батько може скористатися тільки, якщо мати дитини працює або перебуває тривалий час в лікарні. Крім того, роботодавець за власні кошти може надавати одному з батьків частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною більшої тривалості.

Відповідно до закону, працівник повинен повідомити роботодавця не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня дострокового припинення відпустки по догляду за дитиною.

Увага! Також вводиться і новий вид відпустки – “одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів”.

Нею зможе скористатися:
  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони живуть разом і пов’язані спільним побутом;
  • бабуся чи дідусь, або інші повнолітні родичі дитини, які фактично доглядають за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).
Крім того, батькові дитини поруч з матір’ю дають право скористатися додатковою оплачуваною відпусткою для працівників, що мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10 або 17 (за сукупністю) днів.

Ще новини