Головна Безпека ДЕ ЗНАЙТИ СВЯТКОВИЙ НАСТРІЙ? Поради психолога Южноукраїнського територіального центру соціальних послуг.

ДЕ ЗНАЙТИ СВЯТКОВИЙ НАСТРІЙ? Поради психолога Южноукраїнського територіального центру соціальних послуг.

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Цю статтю можуть сміливо пропустити ті, хто має святковий настрій, хто виставляє фоточки біля ялинки й щиро пишається своїми успіхами за рік.

Цей пост я присвячую тим, хто не має такого настрою.

Але не через звичайну новорічну депресію (тобто, у людини закриті базові потреби, і не базові закриті теж, вона здорова, оточення здорова, є грошики на святкування, і на подарунки, і на інші потреби, але чомусь ніхто його не розважає і від цього сумно).

Цей пост для тих, у кого зараз хворіє, страждає хтось із рідних, близьких, друзів. Або людина сама перебуває у хворобливому стані з будь-якої причини. Або людина/близькі/рідні у стадії одужання, але все ще страшно, тому що невідомо, що буде після.
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Цей пост для тих, хто має реальну загрозу захворіти/отримати ускладнення


Цей пост для тих, хто з об’єктивних причин не відчуває емоційного підйому, кому страшно, боляче, сумно і справді не хочеться дивитися у бік урочистостей.
Так буває.

Ми – живі люди. І нам буває боляче, страшно, сумно, незрозуміло та неясно.
І немає сил на елементарні вітання в соц.мережах, бо опускаються руки – від невідомості та незрозумілості.

Звичайно, можна вдавати, що нічого не відбувається. І запихати всередину страх, біль, сльози та зневіру. Але іноді запхати не виходить. Занадто велику напругу відчуває людина у страху та невідомості. І вдавати, що з ним все добре, що здалося (а аналізи, як факти, вперта річ) – це, м’яко кажучи, не розумно.

Я щиро рада, що хтось зараз здоровий і веселий, і нехай так і залишається, і навіть більше.
Але тим, кому зараз відверто погано і нема сил веселитися разом з усіма, і забути те, що забути не виходить – тому що це відбувається в режимі реального часу – тут і зараз – я пишу цю статтю для вас.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Так, зараз погано та боляче. Це важливо прийняти як факт. І не тікати від нього.
Так, веселитися може бути важко і натужно.
І дуже важливо, я хочу, щоб ви зараз почули мене – не треба злитися на себе за відсутність святкового настрою та думати, що ви якийсь неправильний, ви зламалися, і терміново з цим щось робити. Тому що, якщо зараз почати щось робити, можна порватися.

Коли альпініст падає, інші альпіністи ніколи не тягнуть його відразу. Спочатку вони фіксують його на тій точці, де він завис. І лише потім повільно, акуратно, підіймають нагору. Тому що якщо смикнути відразу, може зірватися не тільки він, але й ті, з ким він зв’язується.

Переживати страждання на тлі загального святкового екстазу болісно подвійно. І від цього настрій падає ще нижче.

І я пропоную не вимучувати свої посмішки, вітальні, обов’язкові фотосесії біля ялинки, якщо вас це не надихає, а відверто злить.
Я пропоную пройти цей період спокійно та дбайливо для себе. Ось зараз так. Не з феєрверками та танцями до упаду, а в тихому спокійному затишному просторі, де все буде зроблено під вас – зручний одяг, освітлення, їжа, напої, оточення.

Дбайливість – головне слово у такій ситуації.
І усвідомлення, що з вами все добре (у сенсі ви не зламалися, і не потрібно насильно змушувати себе усміхатися).

Так, люди хворіють. Так, бувають часи, коли радіти не вдається. І це означає лише одне – що зараз важливо поберегти себе, свої нерви, сили, емоції та тіло.

Живіть у комфортному для вас режимі, залиште підсумки, плани, мрії та перегони за висотами на той час, коли це буде можливо/бажано/доречно.

Колись сили повернуться. Колись захочеться посміхатися та радіти новому дню та новим мріям. Колись захочеться похвалити себе за те, що зробив. І видихнути.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

А зараз будьте до себе поблажливі. Дозвольте собі не бігти та не рватися. Дозвольте бути для себе дбайливим дорослим.

Пам’ятайте, думка про те, що з боєм курантів проблема, як карета, перетвориться на гарбуз, це ілюзія. Життя продовжується. І хто знає, скільки знадобиться кожному, щоб вибратися з тієї ями, в яку він потрапив. Тому не чіпляйтесь до дат. Якщо ви не встигли прописати плани на майбутнє, і зробити 150 селфі на тлі мішури – життя не пройде повз вас.

Важливо зберегтися. Нині. Для себе. І для тих, хто вас любить. І кого ви любите.

Зберігайтесь, друзі! Бережіть себе та своїх близьких. Будьте собі дбайливим дорослим і пам’ятайте, що тільки ви визначаєте – коли вам посміхатися.

Бажаю тим, кому потрібно, одужати та зміцніти. Бажаю всім зітхнути спокійно та радіти життю – по-справжньому, від душі, вільно та щасливо.

Ваш дбайливий психолог, Ольга Курзель.

Читайте таокж: Щоб рік був вдалим – створіть “Карту бажань”!

Ще новини