Головна Місто Чи здорожчає харчування у садках, та чи стане воно платним у початковій школі Южноукраїнська?

Чи здорожчає харчування у садках, та чи стане воно платним у початковій школі Южноукраїнська?

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

19 січня відбулося планове засідання виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.

На першому в цьому році засіданні з 18-ти членів виконкому були присутні 14.

Порядок денний налічував 37 питань. Про одне з них, а саме питання №1 «Про встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води, які надає КП «ТВКГ», ми вже писали.

Про це читайте тут

Виконком вирішував чи збільшувати тарифи на воду у місті

А сьогодні хочемо розібрати питання «Про організацію харчування дітей в закладах освіти у 2022 році»

Доповідь начальника управління освіти Сінчука Юрія Михайловича почалася буденно. Він на самому початку зазначив, що це питання є лише процедурним, та приймається на початку кожного року. Єдина різниця в тому, що в цьому році обрахування витрат на харчування дітей здійснювалося з оглядом на так звану «реформу Клопотенко», та базується на постанові Кабміну від 24/03/21 № 305.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Про реформу харчування читайте тут: Чи нагодує Клопотенко школярів?

Здавалось би все зрозуміло й зараз відбудеться звичне голосування, але несподівано слово узяв заступник міського голови Сіроух Юрій Миколайович та навів порівняльні цифри оплати харчування у нашому та ближніх містах.

Наводимо їх і ми.

Дошкільні заклади

  Южноукраїнськ Миколаїв Первомайськ Вознесенськ
бюджет 40 30 40 25
батьки 60 70 60 75

Школи 1-4 класи

  Южноукраїнськ Миколаїв Первомайськ Вознесенськ
бюджет 100
50 0 0
батьки 0 50 100 100

Очільник управління освіти прокоментував ці цифри. Він зазначив, що за законом харчування у школі може бути або платним, або безоплатним. Це рішення залишаться за міською владою.

Так в Южноукраїнському ТГ було прийнято рішення зробити платне харчування в 5-11 класах (як і в інших містах), а молодшу школу – безоплатною (на відміну від Первомайська або Вознесенська). Інші варіанти, як-то у Миколаєві (коли бюджет та батьки платять пополам), є по суті порушенням.

Та Сіроух на це не зауважив та виніс пропозицію оплати харчування в нашій громаді за прикладом головного міста області. Тобто щоб за дітей 1-4 класів половина витрат на харчування покривалося батьками. А співвідношення оплати харчування у садках змінити з 40/60 на 30/70. Інакше кажучи, на 10% більше платитимуть батьки. На цьому Юрій Миколайович не зупинився й запропонував скасувати фінансування бюджетом харчування дітей у групах подовженого дня.   

Було наведено цифри (в районі 14 млн) економії бюджету в результаті таких заходів заощаджування.

Та така пропозиція помітно обурила Сінчука. Він нагадав, що на рівні області якість харчування дітей Южноукраїнська є однією з найкращих і виконання норм в нас на рівні найвищого показника в області. Та його занепокоює тенденція економити на освіті:

«Ми вже доекономились до того, що економимо на дітях та платоспроможності батьків».

На що Сіроух Ю.В. відповів питанням:

«А чому ви вважаєте, що платоспроможність наших батьків нижча ніж у миколаївських? До того ж за 5-11 платять, а чому за 1-4 не зможуть?».

Також він звинуватив Сінчука Ю.М. у маніпулюванні дітьми.

Врешті було вирішено ПОКИ що систему оплати не змінювати, а з’ясувати про  платоспроможність у батьків нашої ТГ  й повернутися до питання перед новим навчальним роком.

Та от що цікаво, чому ж так непокоїть місцевих можновладців наша відмінність в оплаті  харчування дітей у порівняні з іншими містами, та так мало хвилює відмінність наших тарифів з іншими містами-супутниками.

Ще новини