Головна СаморозвитокМистецтво Чотири митці про проблеми довкілля

Чотири митці про проблеми довкілля

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск


Проблема екології чи не найбільш актуальна проблема сьогодення. Ми всі, так чи інакше стикаємося з наслідками недбайливого ставлення людства до природи. Тому не дивно що митці у своїй творчості часто густо звертаються до цієї теми.

На передодні Всесвітнього дня Землі ЮжБуд_News розповість про сучасних митців, що не оминули тематику збереження довкілля.

В Україні одним із таких митців є Микита Зігура. За його уявленням, археологи майбутнього можуть назвати нашу еру “пластиковою”. Тому свій проєкт він назвав “Нова археологія”.

Використовуючи пластикове сміття митець зображає шари ґрунту, що свідчать про різні епохи.

Художник коментує: 

«Проєкт створено не випадково, цьому передували зміни в екологічній свідомості та стилі життя. Прийшло розуміння, що  з маленьких часток складається глобальне – в цьому суть нашої цивілізації. Я неодноразово брав участь в екологічних акціях, сам був співорганізатором. І на власні очі бачив розмах і масштаб сьогоднішньої ситуації. Думаю, що майбутні археологи будуть називати наш культурний пласт «пластиковим»». 

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Всесвітньо відомий сучасний американський митець Лео Сьюел  найважливішим у процесі своєї роботи вважає збирання сміття. Він копирсається у сміттєвих баках у пошуку матеріалів для натхнення, і відтак не словом, а ділом приносить користь.

Але ж тільки подивитесь яку красу, що радує око, робить скульптор зі звичайних відходів.

Не тільки тема забруднення навколишнього середовища турбує сучасних художників. Глобальні кліматичні зміни також стали темою, що надихнула сучасників на екологічні проєкти.

Малазійська художниця Ред Хун Ї створила інсталяцію з 50 000 сірникових паличок для обкладинки журналу TIME.

Це своєрідна карта світу, розміром майже 2 с половиною на 3 метри із сірників з зеленими кінчиками. 

Мисткиня підпалила власний твір, аби показати, як може загинути цілий світ. Дивлячись на модель у вогні, усвідомлюєш – ні хто, і ніщо не може уберегтися від глобального потепління.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
фото: Суспільне

Відомою стала своєю вражаючою інсталяцією  «Люди, що тануть» бразильська мисткиня Нелі Азеведо. Цим проєктом вона показала, що від глобальної кліматичної кризи людство може просто зникнути. Маленькі беззахисні «чоловічки», танули на очах глядачів, від безжально палкого сонця. Люди спостерігали як прозорі фігурки поступово шли в небуття.

Так зробімо все можливе аби нас не спіткала злощасна доля тих крижаних скульптурок. Адже майбутнє все іще залежить від нас…

Ще новини