Головна Україна Соціологи пояснили, чому українці не прийшли на вибори

Соціологи пояснили, чому українці не прийшли на вибори

Автор ЮжБудНьюз

Соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила результати опитування українців щодо причин, через які вони не взяли участь у місцевих виборах 25 жовтня. Більшість респондентів відповіли, що не пішли голосувати через стан здоров’я.

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті “Рейтингу”.

Зокрема, 20% респондентів повідомили, що не голосували через свій стан здоров’я. 19% не взяли участь у виборах через те, що не проживають за місцем прописки, а 15% були зайняті в день виборів. 14% опитаних не знали, за кого голосувати, ще для 12% вибори виявились нецікавими.

При цьому 10% респондентів не пішли на вибори через епідемію коронавірусу, 4% повідомили, що у їхньому місті чи селі немає виборів, а ще 4% були відсутні у списках.

За даними громадянської мережі ОПОРА, у місцевих виборах взяли участь 35,94% виборців. При цьому попередні дані Центральної виборчої комісії свідчать про те, що явка виборців на місцевих виборах в Україні сягнула 37%. При цьому на виборах до Верховної ради у 2019 році явка склала 49,3%, а на місцевих виборах у 2015 році – 46,5%. У ЦВК однією з причин низької явки назвали пандемію коронавірусу.

Опитування “Рейтингу” проводили в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 9947 респондентів: у т.ч. 1200 респондентів методом опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера).

Опитування тих, хто не голосував на виборах, проводили на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Похибка репрезентативності: не більше 2,8%. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші.

Ще новини