Головна МістоЕко-будні Чому радять не лишати цифрових слідів у соціальних мережах: нова етика для мандрівників

Чому радять не лишати цифрових слідів у соціальних мережах: нова етика для мандрівників

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Ми живемо у світі, де одна публікація популярного блогера може привести на локацію сотні й тисячі людей. Це так званий “ефект Instagram”. На жаль, не всі відвідувачі усвідомлено ставляться до природи: в пошуках кращого кадру для Instagram, люди витоптують квітучі поля, забувають прибрати своє сміття, порушують екосистеми.

Організація Leave No Trace  – “Не лишати слідів”, що з 1994 року пропагандує екологічний туризм та етичне ставлення до природи, опублікувала нові правила відпочинку на природі в епоху соціальних медіа.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: freepik

В етиці Leave No Trace немає чітких правил “як треба” та “як не треба” робити. Але якщо кожен турист замислиться про наслідки свого відпочинку на природі та поведінки в соціальних мережах (публікація фотографій, геолокацій, тощо), це вже матиме значення. Крім того, варто пам’ятати не тільки про навколишнє середовище, а й туристів, які теж захочуть повторити ваш досвід.

Чи варто ставити геотег під публікацією?

Leave No Trace не рекомендує публікувати в соціальних мережах геомітки конкретних природних локацій. Це основа цифрової етики. Замість конкретної локації можна вказати регіон. Так місце знайдуть лише ті, кому це дійсно треба. Замість конкретних координат можна описати історію регіону. Конкретна локація можна привабити не тільки більше туристів, а й сумнівних осіб, наприклад браконьєрів. Якщо вам вдалося побачити та зафільмувати диких тварин або птахів – не публікуйте координати.

Що ви хочете сказати цим фото?

Пам’ятайте, що соціальні медіа дають приклад для наслідування іншим. Що будуть транслювати фотографії, які ви демонструєте широкій аудиторії? Якщо на них видно, що ви бережливо ставитесь до природи, інші захочуть наслідувати ваш приклад. Якщо ж ви тривожите зйомками з дрона тварин, перелізаєте через огорожу, затоптуєте квіти або віковий мох, то дає сигнал для інших – так можна. Пам’ятаєте про людей, які будуть вас читати та намагатися повторити ваш досвід.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: freepik

Дискусія

Соціальні мережі мають й освітній ефект. Завжди можна нагадати любителям відпочинку на природі про можливості поводити себе відповідально. Ініціюйте дискусії на тему етики відпочинку, але намагайтесь не ображати людей. Замість критики особистості, коментуйте дії людини та демонструйте, як можна зарадити ситуації.

Турбота про природу

Інвестуйте ваш час та ресурси в місця, які ви любите. Ви можете прибрати улюблене місце або приєднатися до волонтерської організації, що піклується про це місце або регіон. Як варіант, можна фінансово підтримати подібні організації.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: freepik

Присоромлення в соцмережах – не вихід

Пам’ятаєте, що досвід кожної людини унікальний. Не варто влаштовувати публічне присоромлення та булінг людей в соціальних мережах – це не позбавлено сенсу та не корисно. Краще розповсюджувати знання про етику та залучати людей до усвідомлених дискусій.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
фото: freepik

Якщо ви займаєтесь волонтерською діяльністю – напишіть нам на сайт Южбудньюз, та ми опублікуємо Вашу екологічну історію подорожей.

Підтримуйте волонтерські та природозахисні організації, допомагаючи в поширенні ідей та принципів етичних подорожей.

Збережемо природу та її унікальність!

Джерело: VETER DO IT

Ще новини