Головна Здоров'я Чи впливає погода — на мозкову діяльність?

Чи впливає погода — на мозкову діяльність?

Автор ЮжБудНьюз

Вплив магнітного поля безпосередньо впливає на м’язову роботу мозку, як ми знаємо, нас завжди попереджають про таке в прогнозах погоди. Але, чи дійсно так  насправді?

Метеозалежність — це вплив погоди та метеорологічних факторів на загальний фізіологічний стан людини, його працездатність, самопочуття.

Річ у тому, що метеочутливість була не внесена до переліку МКХ. Відповідно, вчені не знайшли доказів того, що зміна у геомагнітному полі може впливати на роботу мозку і самопочуття.

Існує гіпотеза, що в цих механізмах замішаний наш мозок. Він налаштований працювати так, щоб максимально економити свої ресурси. Інтуїтивно, людина пов’язує погіршення самопочуття з поганою погодою або її різкими змінами. Найчастіше ми звертаємо увагу саме на ті речі, які підтверджують наші переконання в чомусь. Виходячи з того, можна зробити висновок, що метеозалежні люди не запам’ятовують моменти, коли напади мігрені траплялися, а погода при цьому, залишалася незмінною.

Взаємозв’язок погоди та людини зовсім не проблема фізичного, а більше психологічного характеру.

Рекомендації від метеозалежності, які дійсно працюють:

  • більше гуляти,
  • активно рухатися,
  • налагоджувати режим сну.

Таким чином, способи лікування метеозалежності спрямовані не на усунення хвороби, а на поліпшення якості життя. І навряд чи в цьому замішані дивні фізіологічні процеси, пояснення яких вчені не можуть знайти.

Джерело

Ще новини