Головна Здоров'я Чи можна робити щеплення від COVID-19 вагітним жінкам, пояснення від МОЗ

Чи можна робити щеплення від COVID-19 вагітним жінкам, пояснення від МОЗ

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Як запевняє Міністерство охорони здоров’я України щеплення проти коронавірусу рекомендують робити деяким вагітним жінкам, і всім тим, хто вже перехворів, але утримується від вакцинації, сподіваючись на вироблені антитіла.

Водночас вагітні не брали участь в клінічних дослідженнях вакцин від COVID-19. Втім, наявні антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності. 

Читайте також:

Крім цього вивчення безпечності антиковідних препаратів для плоду і надалі триває.

Але є певні рекомендації від Національної експертної групи з питань імунопрофілактики:
  • Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад жінка працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем.
  • Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною (Comirnaty/Pfizer або Moderna).
  • Якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення. На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності чи вже після пологів.
  • Вагітним не потрібно надавати будь-які довідки чи рекомендації від їхнього лікаря, щоб отримати щеплення від COVID-19.

Інструкцією вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, яку теж використовують в Україні, забороняється щеплення нею вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.

Ще новини