Головна Здоров'я Чайний алфавіт

Чайний алфавіт

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

За вікном другий місяць осені – сонечко вже не таке тепле, а вітерець навпаки похолоднішав.
Водночас організм, ще не до кінця адаптувався до переходу до холодів. Від того ми відчуваємо, що мерзнемо та нам дуже хочеться тепла. Але ​в будинках, ще не увімкнули опалення.

Що ж робити, як зігрітися?

В цей період на допомогу приходить запашний гарячий чай. Саме він, один з найулюбленіших напоїв українців, герой нашої сьогоднішньої статті.

Чай не лише приємний на смак, а й перш за все корисний напій, тож зігріваємося з користю.
Є так звані “три «А»”, що саме і роблять чай корисним для здоров’я.
  • ✅ алкалоїди
  • ✅ амінокислоти
  • ✅ антиоксиданти
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Алкалоїди

Алкалоїди – в першу чергу, кофеїн – мають збудливу дію на ЦНС, чайні амінокислоти – в першу чергу, L-теанін – сприяють розслабленню, і в сумі це дає збалансований вплив, тобто з’являється бадьорість без перезбудження і спокій без сонливості.
Саме те, що треба, адже в холоді хилить в сон.

Антиоксидани

Що ж до антиоксидантів – різних поліфенолів – то на настрій і стан свідомості вони не впливають, зате з ними пов’язана довгострокова користь для здоров’я.

Амінокислота

Амінокислота L-теанин – це гамма-етиламін-L-глутамінова кислота.
Стрес і тривожність є виснажливими станами, які призводять до цілісного погіршення здоров’я. Треба зазначити, що згаданий стан часто переслідує людей саме восени, він відомий, як “сезонна депресія”. Стрес пригнічує імунну систему, що робить організм уразливим до патогенних інфекцій. Це одна з причин чому ми часто хворіємо саме в осінньо-зимовий період.
Так от саме Л-теанин покращує імунні реакції при інфекції, збільшуючи здатність Т-клітин впоратися із захворюванням (імунні клітини відокремлюють в 5 разів більше інтерферону – агента в боротьбі з інфекціями та пухлинами).А також Л-теанин цілюще впливає на пам’ять кровообіг мозку і діє як антиоксидант, що зберігає життя нервових клітин. Крім того, щоденне приймання Л-теаніна нормалізує кров’яний тиск.

Редакція бажає своїм читачам міцного здоров’я за будь-якої погоди.

До осінніх холодів читайте також: Синоптики обіцяють заморозки, а ДСНС нагадує правила безпечного обігріву помешкань

Ще новини