Головна Місто Будівництво будинку за допомогою 3D-принтера

Будівництво будинку за допомогою 3D-принтера

Автор ЮжБудНьюз

Сьогодні технології 3D-принтера зробили можливість друкувати відразу цілі будинки. Як повідомила Україна Будівельна, вже випробувала цю можливість  Бельгійська компанія Kamp C з використанням технології 3D-друку закінчила будівництво першого двоповерхового будинку . Для цього проєкту бельгійцям знадобився найбільший 3D-принтер в Європі, який доставили заздалегідь на підготовлену площадку для будівництва. 

Розміри принтера — майже 10х10 метрів. Він працює зі спеціальним бетоном, наносячи його по заданій траєкторії пошарово. При цьому істотно скорочуються темпи будівництва і економиться сировина, тому друкованих будівель стає все більше з кожним роком.

Менеджер проекту Марійка Аертс повідомила, що в бетон були додані спеціальні фракції сировини, через що не довелося робити опалубку. Це допомогло заощадити майже 60 відсотків коштів, матеріалів і часу.

Надрукований будинок має площу 300 кв. м і буде використовуватися для суспільних потреб. У ньому встановлять сонячні батареї і підлоги з підігрівом, щоб зробити його енергоефективним.

Ще новини