Головна Безпека Біля міськради відбулася акція протесту

Біля міськради відбулася акція протесту

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Від вчора, 8 листопада, почала діяти Постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою працівники деяких організацій підлягають обов’язковій вакцинації, що регламентується наказом МОЗ від 04.10.2021 р В іншому випадку вони мають бути відсторонені від роботи.

Реакція людей, що підпали під дію цієї заборони, не змусила себе довго чекати.

Вчора, у понеділок, 8 листопада, під будівлею міської ради зібралися кілька десятків людей. І хоча, як мер пояснив нашій редакції, що зібрання під час карантинних обмежень, які діють у червоній зоні незаконні, все ж таки він вийшов до людей, щоб почути їх.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
представники Южбудньюз також поспілкувалися з мером Южноукраїнська

За думкою тих, хто зібрався біля міської ради, постанова Кабміну порушує Конституцію, тож за такою логікою міський голова не зобов’язаний виконувати її.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Учасники акції обступили мера з усіх боків та дещо емоційно висловлювали своє обурення, дехто навіть згадав про голодування. Також лунали погрози звернутися до суду, на що Онуфрієнко спокійно відповів, що звичайно громадяни мають право на таке звернення, якщо бажають за потрібне.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Серед пропозицій що лунали, було прохання допустити до тимчасового виконання обов’язків за результатами ПЦР тесту.  

Мітингувальники підготували звернення на вісім сторінок до Онуфрієнко Валерія Васильовича та збирали підписи до нього. Вдалось назбирати понад сто підписів.

Міський голова пообіцяв якомога швидше ознайомитися із письмовим зверненням невдоволених громадян та відреагувати. Але Валерій Васильович зауважив, що окрім їх бачення ситуації є постанови каміну і він, як держслужбовець має виконувати накази. З другого боку, сказав мер, є позиція інших людей, які підтримують загальну вакцинацію і хотіли б бачити прискорення темпів щеплення та більш жорстку позицію влади що до того. Також Онуфрієнко В.В. розповів, що зранку вивідував міську лікарню й на власні очі бачив в якому важкому стані знаходяться хворі на ковід та які шалені навантаження лягли на плечі лікарів.
Також великою загрозою для життя хворих є нестача кисню у лікарні, адже потреба у ньому значно збільшилася, що пов’язано зі стрімким зростанням захворюваності на COVID у місті.

розмова спеціаліста відділу в’язків з громадськістю Виконкома Кокол В. з завідувачем відділення інтенсивної терапії КНП “ЮМБЛ” А. Грабовенком

Тож мер має брати до уваги усі ці питання, та як представник усієї громади, а не окремої її частини, у своїй діяльності має враховувати потреби усіх сторін.

На питання однієї з учасниць протестних зборів до мера чи вакцинований особисто він, Онуфрієнко В.В. зазначив, що зробив одне щеплення, а також вже перехворів на коронавірус, і на особистому прикладі знає, як важливо дотримуватись правил епідеміологічної безпеки.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Окрім міського голови ми поспілкувались й деякими учасниками зібрання.
Так Наталя, вихователька ДНЗ №8 зазначила, що сьогодні її не допустили до роботи й вона прийшла на акцію висловити свою позицію невдоволення чинними правилами. Ще одна учасниця, пані Оксана, працівниця школи мистецтв, додала, що якщо мер не змінить ситуацію в місті вони мають намір звертатися до представників обласної влади й влади країни, якщо виникне така потреба.

Важливо! МОЗ сьогодні розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року. 

Читайте також: Промринок «Титан» знов відкрив двері для відвідувачів…та не для всіх

Ще новини