Головна Безпека Безпека восени: правила протипожежної безпеки

Безпека восени: правила протипожежної безпеки

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

З настанням осінньої пори року розпочалося масове спалювання сухої рослинності та їх залишків.

Внаслідок протиправних дій паліїв знищується не лише рослинність, а й ґрунтоутворюючі мікроорганізми, комахи, гнізда птахів, різні види тварин та їх молодняк.
Враховуючи, що пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу, органічне сміття: листя, бадилля, траву – краще не спалювати, а закомпостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його родючішим, а все що непридатне до вжитку потрібно утилізувати у законний спосіб.


А головне – є ризик розповсюдження вогню на житлові будинки, що може призвести до травмування і навіть загибелі людей.

Згідно новим змінам до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) збільшилися штрафи для паліїв.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення захисту лісів та запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, який встановлює заборону на спалювання сухої трави в цих зонах.

Так, новий закон забороняє випалювати траву з порушенням встановленого порядку, сухої рослинності у прибережних смугах, вздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах, у середовищі розмноження та на шляхах міграцій тварин.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

За знищення або пошкодження рослинності зловмиснику загрожує штраф розміром від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень.

Спалювання сухої трави в Україні

В Україні складається загрозлива ситуація зі зростанням кількості пожеж і площ їх поширення, особливо в природних екосистемах, лісах, сільськогосподарських угіддях через масові порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

У 2020 році на 50% в порівнянні з 2019 роком збільшилася кількість пожеж в природних екосистемах, а також збільшилася загальна площа, охоплена вогнем – в чотири рази (2020 рік – 23 791 пожежа, 69 615 га, 2019 рік – 16 036 пожеж, 17 249 га). Також сказано, що в державному лісовому фонді кількість пожеж збільшилася більш ніж в чотири рази, а площа – в 42 рази в порівнянні з минулим роком.

Джерело: ДСНС України

Читайте також: Рятувальники застерігають громадян не провокувати пожежі в побуті!

2 коментарі
0

Ще новини

2 коментарі

Грибной сезон: как предотвратить отравление | YuzhBudNews 13.09.2021 17:01 - 17:01

[…] Читатй також: Безпека восени: правила протипожежної безпеки […]

Грибний сезон: як запобігти отруєнню | YuzhBudNews 13.09.2021 17:01 - 17:01

[…] Читатй також: Безпека восени: правила протипожежної безпеки […]

Коментування закрито