Головна Місто Безпека на дорогах: як досягти нульового травматизму

Безпека на дорогах: як досягти нульового травматизму

Автор ЮжБудНьюз

Безпека руху на дорогах міста Южноукраїнськ залежить від багатьох факторів, серед яких найголовнішими можна вважати якість самих доріг, стан транспортних засобів та вміння ними управляти. І якщо на перший фактор звичайна людина навряд чи зможе вплинути, на другий можливо впливати згодом, то останній цілком і повністю залежить від нас вами. Знання правил руху, дотримання їх повинні стати пріоритетом і для пішоходів, і для водіїв. Не потрібно лінуватися вивчати законодавство, що регулює рух транспортних засобів і їх безпеку. Це в повній мірі стосується навіть водіїв з багаторічним стажем.

Причини небезпечних ситуацій на дорогах

Як зробити, щоб життя і здоров’я жителів нашого міста не страждали в результаті дорожньо-транспортних пригод? Що потрібно для того, щоб травматизм на вулицях і трасах міста знизився до нульової позначки? На ці та багато інших подібні питання є одна правильна відповідь – потрібно чітко і бездоганно дотримуватися правил дорожнього руху, а також знати про передумови, через яких виникають різні небезпечні ситуації. Як правило, вони досить типові, виникають в наступних випадках:

1. Недотримання дистанції

Термінове гальмування зазвичай виникає внаслідок несподіваної появи пішохода або якщо водій вирішив несподівано повертати. В результаті автомобіль різко гальмує, а ззаду в нього влітає наступний, і так далі. Причиною всього цього є звичайна неуважність автовласника. Швидкість часто притупляє увагу і перестає сприйматися адекватно. Тому, перебуваючи за кермом машини, не можна розслаблятися, а чітко контролювати все, що відбувається на дорогах.

2. Обгін по зустрічній смузі

Ілюзія того, що зустрічна машина ще далеко, часто провокує бажання йти на обгін. Як правило – в результаті відбувається лобове зіткнення. У цьому випадку бажано навчитися більш точно позначати для себе швидкість йде назустріч машини. А якщо на початку обгону приходить розуміння того, що завершити його не вдасться, то краще не ризикувати, а повернутися на місце.

3. Спроба “проскочити” на жовтий

Тут все просто – один водій вирішує поїхати на мерехтливий жовтий. Інший, під’їжджаючи з боку, бачить, що зараз буде зелене світло, і продовжує рух. В даній ситуації слід враховувати величину перехрестя. Чим він більший, тим значніше кількість часу потрібно, щоб його проїхати. Як результат – потенціал для виникнення ДТП збільшується.

4. Поворот наліво

Тут потрібно відзначити кілька моментів. Машини можуть повернути з сусідніх рядів, після чого банально не поділити смугу. Також ДТП може статися, коли два транспортних засоби повертають «внахлест». В результаті задній водій не бачить зустрічного потоку. Зіткнення бічного типу найнебезпечніші. Тому краще не займатися сліпими маневрами. В крайньому випадку – бажано бути напоготові, спостерігаючи за іншими учасниками руху, і бути готовим до екстреного гальмування.

5. Відмова від ременів безпеки

Використання ременів безпеки при поїздках на автомобілі не може вплинути на кількість ДТП, зате значно знижує ризик отримання травм при аварії. Як показує статистика, Миколаївська область знаходиться на останніх місцях по порушенню цього правила безпеки, що не може не радувати. Адже ремені безпеки – це засіб, який знижує ймовірність смертельних випадків на 75%. Особливо ефективна захист з їх допомогою при їзді на низьких і середніх швидкостях, коли при зіткненні подушка безпеки не спрацьовує, а сам удар буває не настільки сильним.

До перелічених вище причин, за якими виникають непередбачені обставини на дорогах, потрібно додати і інші, добре відомі в колах автомобілістів.

Перш за все, це пияцтво за кермом. За свідченнями статистики, приблизно 35% всіх дорожньо-транспортних пригод пов’язані з вживанням водіями алкоголю. Не менш небезпечно використання водієм всіляких гаджетів під час керування авто. За розмови по телефону під час руху передбачено штраф. На жаль, це аж ніяк не зупиняє водіїв в їх прагненні поспілкуватися під час шляху.

Штрафи передбачені за користування мобільним телефоном за кермом складають:

  • 425 грн – якщо розмова по телефону не призвела до жодних наслідків.
  • 680 грн або позбавлення посвідчення водія на термін від 6 місяців до року – якщо дії змусили інших учасників дорожнього руху змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки.

За свідченнями статистики, приблизно 35% всіх дорожньо-транспортних пригод пов’язані з вживанням водіями алкоголю

Ігнорування попереджувальних знаків також може стати серйозною причиною, що призвела до незворотних наслідків. А проте, знаки диктують пріоритетність напрямків руху, попереджають про нерівностях і пішоходів, вимагають зниження швидкості, забороняють зупинку і стоянку, прочее.Ето далеко не всі обставини, про які потрібно згадати в даній ситуації. Інформація на сайті http://www.utraffic.com.ua/safe дозволить вам максимально точно усвідомити, як зробити свої поїздки комфортними і безпечними для себе і оточуючих.

Ще новини