Головна Новини Березень, вересень або січень – коли відзначають Новий рік в інших країнах?

Березень, вересень або січень – коли відзначають Новий рік в інших країнах?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Зараз Новий рік в Україні відзначають у ніч з 31 грудня на 1 січня, але так було далеко не завжди. Ще відносно недавно, до 1700 року наші предки святкували Новий рік в ніч на 1 вересня, а ще раніше, до 1492 року – 1 березня.

Як думаєте, які плюси і мінуси в святкуванні Нового року в вересні або березні?

Сьогодні багато традицій забуті або змінили свою форму, але все одно щороку ми збираємося з рідними і близькими, підводимо підсумки і бажаємо один одному багато хорошого у прийдешньому році.
Здається, що святкування Нового року і Різдва об’єднує всіх людей, у всіх країнах, але чи так це? Давайте розбиратися!

ЮжБудNews розповість про країни звичаї, які так не схожі на наші.

Більше свят!

Новий Рік один раз на рік?
“Це нудно!” – скажуть Вам в Індії.

Традиційний Новий Рік індійці зустрічають навесні. Дата свята різниться по різних штатах Індії. В Андхра-Прадеш Новий рік святкують 26 березня, в Західному бенгалі – 13 квітня, а в Таміл Наду – 14.
Святкування Нового року теж залежить від традицій, що склалися в різних районах країни. Так жителі північної Індії прикрашають себе квітами – найбільш популярні рожеві, червоні, фіолетові або білі відтінки. А в південній Індії в цей день обов’язковим атрибутом стає піднос з фруктами. Вранці діти з закритими очима чекають, коли їх підведуть до нього, щоб вони могли покуштувати традиційного частування.

Але як би не відзначався Новий рік і які традиції не були б пов’язані зі святкуванням, одне правило залишається загальним, так би мовити, на всю країну. Цей день потрібно відзначати в хорошому настрої і бути особливо уважним до оточуючих. Як і ми, індуси вважають, що рік пройде саме так, як його зустрінеш.

Новий Рік без дати

У перший день місяця мухаррам всі жителі ісламських країн відзначають і настання Нового року, але дата ця завжди зміщується на 11 днів. Тим не менш, це нікого особливо не бентежить, тому що в більшій частині мусульманських країн Новий рік взагалі ніяк не відзначають.

Все по-старому!

У долині Гваун, Пембрукширі, все також зустрічають Новий рік за старим стилем, дотримуючись традицій, що склалися ще до 1752 року, о ніч з 13 на 14 січня. Діти в цей свято співають старовинні пісні на валлійському мовою і ходять по сусідах, випрошуючи солодощі та подарунки.

Не обов’язково у зимку

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Єврейський Новий рік Рош ха-Шана настає у вересні або жовтні. У це свято прийнято вітати один одного побажанням бути вписаним в «Книгу життя». У період святкування належить їсти яблука з медом, щоб наступний рік був солодким.

Під час служби обов’язково сурмлять в ріг – шофар. Це символізує виклик на Божественний суд і закликає до покаяння. Вважається, що саме на Рош ха-Шана був створений перший чоловік Адам і сталося вигнання з раю.

Святкувати цілий місяць? Легко!

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

У Японії Новий рік відзначають за григоріанським календарем. Свято починається 25 грудня і триває майже місяць. Японці прикрашають оселю композиціями з бамбука, гілок сливи і їли – це символізує достаток, благополуччя і любов.

Напередодні Нового року японці обов’язково відвідують храми і просять у богів щастя і здоров’я. А в новорічну ніч пригощають один одного рисовими коржиками білого і рожевого кольору – ці кольори приносять удачу.

Хто святкує у лютому?

Китайський Новий рік – свято весни. Його наступ визначають за фазами Місяця. І кожен рік присвячений одному з 12 тварин.

Обов’язково велика кількість червоного кольору в одязі, в прикрасах будинків і вулиць, і обов’язково має бути дуже шумно. Вибухи петард, гучні хлопавки, феєрверки – все це відлякує злих духів і залучає удачу. У будинках прибираються, звільняють місце для щастя. А до рясного вечері обов’язково повертаються додому навіть ті, хто працює або навчається в інших містах.

Який місяць ще не зайняли?

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Тайский Новий рік Сонгкран знаменує зміну року за древнєіндийським астрологічним календарем і наступ сезону дощів.

Тайці пригощають буддійських ченців святковими стравами. Статуї Будди омивають водою з пелюстками троянд і жасмину. У ці дні складно залишитися сухим – люди з водяних пістолетів, з тазиків і шлангів обливають перехожих і проїжджаючих водою. Мажуть білою глиною і тальком. Це символізує очищення, оновлення і позбавлення від негативу, накопиченого за рік.

Джерело

Ще новини