Головна Україна Що робити, якщо банки відмовляються міняти монети і старі банкноти

Що робити, якщо банки відмовляються міняти монети і старі банкноти

Автор ЮжБудНьюз

Українцям необхідно позбутися від старих грошей, адже Нацбанк вивів з обігу монети номіналом в 25 копійок. А ще з 1 жовтня стало неможливо розрахуватися банкнотами, які були надруковані до 2003 року. Згідно із законом, ми можемо здати старі гроші в будь-який банк і отримати нові без комісії і штрафів. Але в реальності, з якою зіштовхнулися кореспонденти видання в своєму експерименті, все виявилося зовсім не так – банки відмовляються проводити обмін під різними приводами, а деякі вимагають оплатити послугу. Нацбанк вкрай здивований такою ситуацією і радить скаржитися на гарячу лінію.

Про це повідомляє “Сегодня”.

Кореспондент взяв свою скарбничку, в якій зібралося більше 300 гривень монетами по 25 копійок і гривнями старого зразка, і відправився в рейд. У першому ж банку, державному, відмовилися поміняти гроші, тому що кореспондент не є клієнтом банку. Мовляв, послуга надається тільки “для своїх”.

Коли пізніше звернулися до керівництва за коментарями, воно продовжувало наполягати на своєму.

“У нас в банку обмін здійснюється тільки для ідентифікованих клієнтів. Це аргументується внутрішнім становищем банку, необхідно для безпеки фінансової установи, для безпеки самого клієнта, для розуміння, хто здійснює таку операцію”, – повідомляє Олександр Жильцов, представник пресслужби банку.

У другому банку відмовили в обміні, бо у касира не було машинки для рахунку монет.

“Я вручну рахувати не буду”, – ось і вся аргументація для відмови.

І тільки в третьому банку, який відвідали кореспонденти, погодилися прийняти гроші, виведені з обігу. Правда, за окрему плату.

“У нас тепер введена комісія на обмін. Мінімальна комісія – 50 гривень. Піввідсотка від суми, але не менше 50 гривень”, – заявила касир.

У Нацбанку про комісії, природно, чують вперше. Там стверджують, що фінансові установи не мають права вимагати додаткову плату за обмін старих вітчизняних грошей на “свіженькі”. На це необхідно скаржитися прямо на гарячу лінію Національного банку України.

А ще в Нацбанку запевняють, що обмінювати старі гроші зобов’язані всі ліцензовані банки.

“Ніхто не має права вам в робочий час відмовити в обміні грошей, посилаючись на те, що не працює машинка для обліку, немає касира, або з інших якихось причин”, – повідомив Андрій Блінов, координатор експертної платформи Національного банку України.

Ще новини