Головна СаморозвитокМистецтво Арт-понеділок: безкоштовні фільми про мистецтво

Арт-понеділок: безкоштовні фільми про мистецтво

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Онлайн-кінотеатр Okko дає безкоштовний доступ до одного з фільмів про мистецтво (і в форматі 4К), а в подальшому ці фільми можна буде дивитися вже по платній моделі на сайті okko.tv. Розповідаємо докладніше про фільми, які будуть чекати вас щопонеділка.

Гоген. У пошуках втраченого раю

Поля Гогена в століття постколоніалізму критикують (і не дарма) за романтизацію образу таїтянок, з якими його пов’язували не тільки відносини художника і музи. Однак він назавжди залишиться одним з двох – в парі з Ван Гогом – майстрів постімпресіонізму, чию роботу з кольором ні з чим не переплутати. У цьому фільмі про подорожі і творчість Гогена з хрипотою розповідає Адріано Джанніні – дуже підходящий актор, відомий в першу чергу за маленькою роллю директора музею в «Дванадцяти друзях Оушена».

Караваджо: Душа і кров

Караваджо – один з головних європейських майстрів, які показали, що світ на картинах може виглядати реальніше самої реальності, особливо йому вдавався контраст між світлом і тінню, що надавав намальованим людям і предметам особливий обсяг. У фільмі в усіх подробицях показують чотири десятки картин Караваджо, а сюжет слідує за художником з Мілана до Венеції, Рим і на Мальту. Навіть якщо ви байдужі до живопису бароко, варто подивитися «Душу і кров» заради історії Караваджо, в якій було не тільки творчість, а й життя поза законом.

Клімт і Шиле: Ерос і Психея

Коронавірусну пандемію часто порівнюють з іспанкою, яка прокотилася по Європі сто років тому. Тоді двома найіменитішими жертвами страшної хвороби стали Густав Клімт і його учень Егон Шиле, померлі у Відні з різницею в дев’ять місяців. Творчість обох митців за життя одні люди звеличували до небес, інші звинувачували у порнографії. Тепер ясно, що з відходом Клімта і Шиле завершився золотий вік Відня: в XX столітті на весь світ прославився тільки один австрійський художник, та й то зовсім з інших причин. У фільмі про них же можна помилуватися не тільки на картини Клімта і Шиле, але і на Лоренцо Рікельме (Марко Поло з однойменного серіалу).

Клод Моне: Магія води і світла

Кольори на пізніх картинах Клода Моне не схожі ні на що – і тому є причина: після операції на очах художник втратив кришталика, але, судячи з усього, став бачити деякі кольори з ультрафіолетового діапазону. У фільмі «Магія води і світла» Еліза Ласовськи (Мірелла з «Гри престолів») показує полотна Моне з музеїв Орсе, Оранжери і Мармоттан і заглядає в садибу художника в Живерні.

Ермітаж. Сила мистецтва

Про Ермітаж нічого розповідати особливо і не потрібно, ви і так все знаєте: найвідвідуваніший музей Росії, гордість Петербурга, кращі полотна да Вінчі, Тиціана і Рембрандта в колекції. У фільмі Мікеле Маллі по його залах гуляє італійський актор Тоні Сервілло, улюбленець Паоло Соррентіно.

Музей Прадо: Колекція чудес

Музею Прадо, в який люди з’їжджаються, щоб побачити картини Боттічеллі, Джентилески і Тиціана, але в першу чергу, звичайно, колекцію іспанського живопису, в минулому році виповнилося 200 років. Чудовий привід зануритися в історію музею, яка і сама по собі дивна: досить згадати, що одним з директорів був Пабло Пікассо. Ну і ще це можливість прогулятися по галереям Прадо в компанії Джеремі Айронса – хто від такого відмовиться?

Викрадені скарби Європи

Звучить як початок поганого жарту: що, якби Гітлер став арт-куратором? У 1937 році це і правда сталося: в Мюнхені під особистим керівництвом фюрера пройшла виставка класичного мистецтва. А на іншій виставці в тому ж році зібрали «дегенеративне мистецтво» Пауля Клее, Гогена, Шагала та інших «неправильних» художників, конфіскованих з музеїв Німеччини. У цьому фільмі режисер «Гогена» розповідає про виставку, яка була задумана як демонстрація ганебних тенденцій сучасного мистецтва, але випадково стала одним з найуспішніших арт-проектів століття: за чотири роки її відвідали більше 3 мільйонів німців.

Ще новини