Головна Здоров'я Алкоголь та факти про нього

Алкоголь та факти про нього

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Попереду вихідні, час відпочити та розслабитися після робочого тижня.
Кожен це робить по своєму: хтось проводить час з сім‘єю, хтось їздить на природу, а хтось полюбляє провести час у барі за келихом пива, дивлячись футбол.
Саме про алкоголь та його негативний вплив на здоров‘я ми вирішили нагадати вам сьогодні.

ФАКТ 1: Алкоголь змінює роботу генів

Гени, що залучені в обмін холестерину, підтримання цілісності судин, нейропластичності, та рецепторів нейромедіаторів навіть при нечастому прийманні алкоголю піддаються значним змінам у негативну сторону. Так звані епігенетичні зміни ставлять «мітку» на ген, після чого він перестає нормально функціонувати. Такі зміни можуть передаватися вашим дітям. Алкоголізм призводить до того, що гени запускають різні процеси — мозок гірше контролює поведінку, рівень холестерину та запальний фон в тілі зростають.

ФАКТ 2: Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно та раціонально

Людина не може мислити тверезо коли вона знаходиться у стані алкогольного сп’яніння і може натворити багато поганих речей.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Головний мозок здорової людини (ліворуч) vs головний мозок людини, що страждає на алкоголізм.
ФАКТ 3: Алкоголь не подовжує життя

Цей міф розповсюджують ЗМІ та так звані «експерти». Вони радять хильнути чарочку зранку заради профілактики, таким способом вони навіть радять лікувати коронавірус – це все брехня. Від алкоголю ваш організм швидко руйнується і все виходить навпаки – алкоголіки помирають рано.

ФАКТ 4: Безпечної дози алкоголю не існує

«Я випив зовсім трохи». Ні! Це так не працює. Навіть мала доза алкоголю збільшує ризик деменції, порушення функціонування стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози. Людям, які часто п’ють загрожують ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. “Вміти пити” погано Якщо ви п‘єте й не п‘янієте це не значить що алкоголь вам не шкодить. Спирт в печінці стає оцтовим альдегідом — сполукою також токсичною для організму.

ФАКТ 5: Алкоголь не рятує від депресії

Тверезники та алкоголіки мають приблизно однакові шанси розвинути депресію — 70% та 80% відповідно. Але люди як правило п’ють із-за проблем у житті, що ще більше вводить їх у депресивний стан.

Джерело: МОЗ

Читайте також: Як заняття спортом покращують життя: 5 фактів

Ще новини