Головна Енергетика АЕС готові до осінньо-зимового періоду!

АЕС готові до осінньо-зимового періоду!

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

В осінньо-зимовий період (ОЗП) працюватимуть щонайменше 14 енергоблоків українські атомних електростанцій. Адже НАЕК Енергоатом виконав усі організаційно-технічні заходи для проходження ОЗП 2021-2022 років.

У травні цього року компанія видала наказ, за яким були розроблені, затверджені заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період.

Як повідомив директор департаменту з експлуатації Виконавчої дирекції з виробництва та ремонту НАЕК «Енергоатом» Максим Шайна, за для контролю за виконанням підготовки підприємств атомної галузі до холодів створили центральні комісії під керівництвом головних інженерів та провели, що найменше дві перевірки.

Також для забезпечення ефективного виробництва енергії під час проходження ОЗП Дирекція Компанії оптимізувала графіки планових ремонтів енергоблоків.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
НАЕК «Енергоатом» – оператор усіх діючих АЕС України

Наразі завершено перехідні ремонти чотирьох енергоблоків АЕС : ЗАЕС-5, РАЕС-3,4, ХАЕС-2.
Також здійснили планові ремонти на дев’яти енергоблоках, зокрема на другому та третьому Южно-Українській АЕС.

Станом на кінець вересня скорочення планових ремонтів становило майже 90 діб.

Сьогодні ремонти виконуються за графіком – планові ремонти на 3-х енергоблоках станцій – ЮУАЕС-1; ЗАЕС-2, 4 та поточний ремонт РАЕС-3 та будуть завершені вчасно.

Керівник ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін: «Виконані заходи дали можливість оптимізувати режими роботи (навантажень) енергоблоків АЕС таким чином, що в період ОЗП Енергоатом працюватиме максимальною кількістю енергоблоків – не менше 14-ти. При цьому прогнозна робоча потужність АЕС в листопаді – січні перевищує запропоновані НЕК «Укренерго» оптимальні показники, що дає можливість перевиконати оновлений прогнозний баланс електричної енергії ОЕС України у жовтні – грудні  2021 року на 2,8% та додатково виробити 650 млн кВт-год електроенергії»

Також Котін П. підкреслив, що саме атомна генерація забезпечує 55% від усієї електроенергії,  електростанції забезпечують населення країни найдешевшою електроенергією.

Додамо, що торік підготовка станцій до роботи в осінньо-зимовий період  також проходила за графіком. Під час проходження ОЗП 2020–2021 працювали 11 енергоблоків АЕС, що було пов’язано зі зміщенням ремонтів на зимовий період через обмеження атомної генерації, встановлені колишнім міністром енергетики.

Джерело: Енергоатом

Читате також: Більшість АЕС перевищили свій ресурс. Що далі?

Ще новини