Вже за декілька годин ми відсвяткуємо Новий рік… Та для кожного з нас це свято особливе, кожна людина відчуває та бачить його по різному. Ми пропонуємо переконатися у цьому переглянувши картини різних художників та побачити таке знайоме свято іншими очима.
Кевін Волш художник, роботи якого багато хто з нас збирали по шматочках не раз. Так, саме його картини продаються як пазли. І не дивно, хоч творив він у середині минулого (20-го) століття, його картини дуже позитивні і досі просто випромінюють святковий настрій. У його роботах відчутна виключна увага до історичних деталей.

Ще один художник, що творив у п’ятдесятих минулого століття – Юрій Піменов, але його Новий рік зовсім інший, радісний, але радість цю ми бачимо дещо інакше. Картина Піменова дає змогу побачити, як святкували Новий рік у повоєнні роки. Ми наче разом із художником заглядаємо в освітлену абажуром залу та бачимо людей, що зібралися за круглим столом із білою скатертиною, дехто з них вдягнений у військову форму. Ми відчуваємо час не лише по одежі, а й по меблях та зачісках жінок. А ось про те яке саме свято зображене, нам майже нічого не говорить. Хіба що, паперовий пакунок з мандаринами та зимова синь за вікном.
Хоча картина зображає 90-ті роки 20-го сторіччя (красномовним тут є килим, яким застелений старий диван) та завдяки сюжету, картина занурює в більш віддалений час. Ми наче разом зі старенькою поринаємо у спогади минулих десятиріч. Ці спогади навіюють старі ялинкові прикраси, та ще старіші фото на задньому плані. Картина дещо сумна, в ній відчувається швидкоплинність життя та крихкість моменту. Наче життя промайнуло як один рік та лишилися саме спогади…
А це вже наш сучасник і в нього ціла купа наймиліших у світі Санта Клаусів. Ви можете помилуватися ними на його сайті (тицяйте сюди)
А закінчити наш огляд, я б хотіла картиною не лише нашого сучасника, а й співвітчизника, художника з Івано-Франківська – Ігоря Роп’яника.
В нього є ціла серія картин присвячених колядникам.
А завершити саме його полотном захотілось тому, що одну з картин про колядників Роп’яник виставив на благодійному аукціоні та гроші за свою роботу пожертвував на допомогу хворій дитині.
Зимові свята – це час віддавати, хай вони наповнять вас та світ навколо добром та милосердям.
З прийдешніми святами!
На прев’ю картина відомого датського художника Вігго Юхансена “Щасливе Різдво” (1891)
Читайте також: Найцікавіші новорічні фільми