Головна Місто 21 сесія міськради: Чорноморов, білі стрічки й 7 годин обговорень та рішень

21 сесія міськради: Чорноморов, білі стрічки й 7 годин обговорень та рішень

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

У четвер, 25 листопада, відбулася 21 сесія Южноукраїнської міської ради.

Дата сесії збіглася з Днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Приємно було бачити, що багато депутатів та мер начепили білу стрічку. Тим самим вони показали, що не здійснюватимуть самі та не мовчатимуть про факти агресії, здійснені над жінками.

На початку засідання, до місцевих парламентарів звернувся народний депутат України від нашого округу Чорноморов Артем.

Він вказав що головним вектором роботи  має бути розвиток міста. Насамперед розвиток первинної інфраструктури, а другим пунктом він зазначив культурне відновлення Южноукраїнська. Мова йшла, перш за все, про реконструкцію фонтану та кінотеатру «Луч», на що передбачається залучення бюджетних коштів. Третім пунктом було названо розвиток молодіжного самоврядування – про це А.Черноморов висловився доволі сумбурно, так що й не дуже зрозуміло, що конкретно малося на увазі.

Артем Олегович подякував депутатам, які за його переконанням змогли забути свої партійні розбіжності та налагодити спільну та продуктивну роботу – так це, чи ні, вирішувати вам, а ми в цьому допоможемо, висвітлюючи роботу обранців у статтях.

Також Чорноморов А. визначив місто атомників – містом справжньої інтелігенції, з натяком на те, що треба «тримати марку».

Чи то слова представника Верховної Ради так подіяли, чи ще щось, але на цей раз депутати «марку тримали». Засідання проходило без сварок, відчувалася робоча атмосфера. В результаті, сталося нечуване – депутати розглянули всі 87 питань порядку денного і це не враховуючи голосування по самому порядку денному та обговорення звернень громадян. Правда щоби дійти такого результату, обранцям прийшлося засідати з десятої до майже п’ятої години.

Перші питання, як водиться, стосувалися бюджету. Депутати заслухали доповідь очільниці фінансового управління Т. Гончарової про виконання бюджету за 9 місяців поточного року. 

В питанні про внесення змін до бюджету, була озвучена сума в більш ніж 27 із половиною мільйона, які до кінця року використані не будуть. Ці кошти вирішили  розподілити за такими напрямами:

 • капбудівництво об’єктів ЖКГ та соціальної інфраструктури: гроші планується спрямувати на ІІ чергу ремонту вул. Др. Народів та розробка проєкту на ремонт трубопроводу у 2-му та 4-му мкр. – 7 935,207 тис. грн.
 • програма залучення інвестицій: на консультаційні роботи по реалізації грантового проєкту Спеціалізована служба Денний центр допомоги постраждалим від домашнього насильства – 28 тис.грн.
 • утримання Центру соцслужб: додатково на забезпечення виконання робіт виявлених при здійсненні поточного ремонту приміщення для Денного центру психологічної допомоги з кризовими кімнатами на суму – 249 тис.грн.
 • програма захисту прав дітей – 23,347 тис.грн.
 • програма реформування і розвитку ЖКГ: придбання автотехніки для КП СКГ – 1 667,0 тис.грн.
 • програма поводження з твердими побутовими відходами: придбання для КП ЖЕО два новенькі сміттєвози – 3968,0 тис.грн.
 • програма управління майном комунальної власності: фіндопомога КП «Грааль» на погашення кредиторської заборгованості перед ЮУАЕС (залишок по мировім угодам, що місто не може сплатити за ТВКГ) – 1 092,35984 тис.грн.
 • програма розвитку культури, фізкультури та спорту: придбання спортивного обладнання та форми для ГО Греко-римської боротьби  – 49 тис. грн.
 • управлінню молоді, спорту та культури: на засоби захисту (маски, антисептики, перчатки тощо) – 45 тис.грн.
 • утримання управління охорони здоров’я – 55 тис.грн.
 • утримання виконкому: придбання системних блоків, сканера, кондиціонеру, офісних стільців для заміни в залі засідань виконавчого комітету — 113,5113,5 тис.грн.
 • утримання фін.управління: придбання моніторів, багатофункціональних пристроїв та станка для зшивання документів – 59,600 тис.грн.
 • утримання закладів освіти: встановлення приладів обліку води в ЦДЮТ, знесення аварійних дерев на території шкіл та садочків, поточні ремонти в сільських школах, придбання сміттєбаків для ДНЗ №2 тощо  – 192,706 тис.грн.
 • резерв за фінансовим управлінням: на програму капітального будівництва ЖКГ на разробку КПД та проведення експертизи за обєктами капремонт пр-ту Незалежності, мереж освітлення та тротуарів на проспекті – 2717,29525 тис.грн.
  Використання зазначеного резерву здійснюється після погодження комісії з питань економічного розвитку, тобто бюджетною комісією
 • відновлення залишку бюджету громади – 9 356,14636 тис.грн.

Відповідно розпорядженню Кабміну від 28/10, бюджету нашого міста виділена субвенція з держбюджету для виготовлення проєктно-кошторисної документації для реконструкції літнього кінотеатру, капремонту фонтану міського парку та благоустрій прилеглої території СК «Олімп» – 1млн 589 тис 507 грн.

Треба зазначити, що затвердження змін до бюджету, не обійшлося без обговорення.
Вкотре, в депутатів виникли питання щодо реконструкції пр-ту Незалежності. Наприклад, до Управління архітектури: скільки разів, ще буде подовжуватись конкурс проєкту реконструкції та чи законне це подовження взагалі? Чи може скоріше буде заказати проєкт у місцевих архітекторів?
Пелюх М.А. запропонував встановити в ЦДЮТ звичайні, а не ультразвукові прилади обліку й тим самим заощадити кошти. Цю пропозицію депутати підтримали.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Традиційно не простим було голосування про преміювання мера.

Варіантів було багато. Пропонували 190%, 150%, 130%, а за пропозицією Пелюха – 10 %.  Та на цей раз депутати не підтримали свого колегу, й «за» в голосуванні за десятивідсоткове преміювання був лише один голос. Врешті решт затвердили варіант премії міському голові у розмірі 100% від окладу до кінця року.

Найближчим часом ми розповімо вам іще про низку питань розглянутих на минулій сесії.

Читайте також: Інтерв’ю із  заступницею начальника відділу містобудування та архітектури до Дня архітектури України 

Ще новини