Головна Місто 20 сесія міської ради: що відбувалося за закритими дверима?

20 сесія міської ради: що відбувалося за закритими дверима?

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Як виставили журналистів та хто лишився в залі

Зазвичай засідання починалося з питання про порядок денний, але цього разу все сталося інакше.

Міський голова запропонував депутатам проголосувати про проведення сесії за закритими дверима. Приводом до цього стало, встановлення 26 жовтня червоного рівня епідемічної небезпеки.

Але ж запропоновано було виставити за двері журналістів та громадських діячів, в незалежності чи мають вони зелений сертифікат чи ні!

Очікувано депутати підтримали таку пропозиція майже одноголосно, лише два депутати утрималися від голосування по цьому сумнівному питанню.

Тут варто зазначити, що коли за журналістами зачинилися двері «з того боку», в залі здавалося б мали залишитися лише депутати, мер та доповідачі. Але на справді в залі засідань увесь час була присутня Віра Кокол, яка по факту виконує роль журналіста виконавчого комітету. Та хитрість у тому, що пані Віра є працівником Виконкому тож має право залишитися, саме як працівник цього органу.

Ми з’ясували ким саме працює Кокол В. Для цього прийшлося дзвонити у Виконком, адже жодної інформації про цього працівника на офіційному сайті не має.  Нам пояснили, що Віра Кокол є спеціалістом відділу в’язків з громадськістю.  

Всі ж решта, бажаючи бути в курсі «що?» та «як?» вирішували депутати за зачиненими дверима, мали змогу переглянути   засідання онлайн. А це, повірте,  не така вже легка задача, з оглядом на поганий звук та те що більшість депутатів не включали свої мікрофони, і їх пропозицій та дискусії не було чутно взагалі!

Тож цього разу ми розкажемо вам про сесію те, що змогли почути та розібрати по відео.

Довгі дискусії було навкруги питання «Про внесення змін до бюджету». Так, цей матеріал ми вирішили викласти окремою статтею.

А наразі ми розповімо вам про те, чи роздувають в нашому місті штат працівників виконавчих органів, чи доцільно витрачати  кошти платників податків на заробітну платню нових працівників?

Чи варто додавати працівників Виконкому?

Річ у тому, що у зв’язку з ліквідацією Департаменту інфраструктури, було утворено два нових управляння: управління капітального будівництва Южноукраїнської міської ради (УКБ) та управління комунальної власності та житлово-комунального господарства  (УЖКГ). В результаті з’явилася потреба у незначному, але збільшенні штатних одиниць. Як от наприклад, якщо раніше в Департаменті був один юрист, то тепер треба два – в одне та інше управляння.

Депутати підтримали таке збільшення, окрім Савастру А.В. За її думкою реструктуризація, яка б мала привести до економії витрат, наразі призводить до їх збільшення.

В достатньо емоційній формі депутатка звернулася до Онуфрієнко В.В. з приводу збільшення штатних одиниць: «Валерій Васильович, у Вас скоро не буде коштів наводити лад у громаді, всі кошти підуть на виплату заробітної платні!»

та застерегла, що якщо йти таким шляхом, то наприкінці року ми побачимо картину, де більша частина бюджету йде не на розбудову Южноукраїнської громади, а на утримання  апарату управляння виконавчої влади.

Погодилася з Савастру А.В. й доповідач – начальник відділу кадрової роботи Южноукраїнської міської ради Босова Т.В., але лише в частині збільшення численності кадрів в УЖКГ, які просили аж 5 додаткових одиниць, але закликала підтримати запит у 2-х шт.од. від УКБ. Адже саме управління капітального будівництва  виконує всі роботи, тоді як управління житлово-комунального господарства,  за статутом, здійснює лише контроль.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Ананченкова А.В.

Але більшість депутатів не погодилося з цим. Так вони зазначили, що нестаток робітників в деяких випадках має дивні наслідки, як от те, що Костянтинівський староста змушений виконувати роль прибиральниці, та сам миє свій кабінет, а на прибирання території коло селищної ради наймає людей за власний кошт. Про це розповіла депутатам  Ананченкова Антоніна Вікторівна («Пропозиція»). А депутат Кравченко Д.В., з цієї ж фракції, закликав звернути увагу на позитивне рішення двох комісій, що кваліфіковано розглянули питання потреби в цих штатних одиницях.

Тож після довгих дебатів депутати прийняли рішення про утворення з січня інспекції з благоустрою з двома інспекторами, додати по 2 працівники в Управління житлово-комунального господарства та Управління будівництва та ремонтів, та 1,5 ставки у відділ бухгалтерського обліку та господарського забезпечення виконкому.

Фото до статті використано з зимової сесії міської ради 8-го скликання

А насамкінець хочеться звернутися до місцевих депутатів: Шановні депутати, якщо ви й виганяєте громадськість із сесії, то хоча б включайте мікрофони.

Адже люди мають право знати, як працюють народні обранці…

Читайте також: Денис Кравченко – кандидат в депутати від партії «Пропозиція»

Ще новини