Головна Місто 20 сесія міської ради: головне

20 сесія міської ради: головне

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Серед головного з того про що йшлося на сесії, окрім питання штату та бюджету, було питання що стосувалися тимчасових споруд в нашому місті.

Це питання важливо як звичайним мешканцям, адже мова йде про зовнішній вигляд міста, зокрема головної вулиці, ну й звичайно ці рішення важливі для осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність в Южноукраїнську.

Зануримося трішки в історію питання.
Мова про реконструкцію пр-ту Незалежності почалася доволі давно. В цьому році вже було об’явлено конкурс пропозицій із реконструкції проспекту. Та усім зрозуміло, що коли справа нарешті дійде до реалізації реконструкції, треба буде демонтувати велику кількість малих архітектурних форм, в яких на сьогодні здійснюється підприємницька діяльність.
Тож готуючись до цього, міська рада, у квітні 2018 року, прийняла рішення про введення мораторію на забудову споруд по Незалежності.  

Читайте також:

Інтерв’ю із  заступницею начальника відділу містобудування та архітектури до Дня архітектури України 

Таким чином на сьогодні маємо споруди які були встановленні вже після введення мораторію, а також такі, що встановлювалися цілком законно – до прийняття мораторію (таких насправді лише 5 споруд). Але після введення мораторію міський відділ архітектури не має змогу видавати паспорти прив’язки й тим п’яти законно побудованим спорудам.

Відділ звернувся до депутатів аби ті внесли зміни до свого попереднього рішення, та дозволили видавати паспорти для споруд та малих архітектурних форм, які були встановленні раніше квітня 2018.

На що народні обранці зауважили, що коли настане час реконструкції, то демонтувати споруди, що побудовані без документів буде не простою задачею, а якщо видавати комусь паспорти прив’язки й поготів.

Депутати нагадали доповідачеві (Ічанській Х.В.), що ціллю прийняття мораторію було зменшення таких споруд, а не узаконення останніх.

В результаті депутати вирішили не подовжувати документи, в незалежності коли встановлено торговельний об’єкт.

Що ж до того куди подітися таким підприємцям, роз’яснив Пелюх М.О. За його словами, в цьому році планується виділення земельних ділянок для торгів, на яких можна буде придбати ділянку для здійснення підприємницької діяльності.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
фото сесії 2020 року

Наступні розглянуті питання були про здійснення демонтажу тимчасових споруд, не тільки на пр-ті Незалежності, а й на інших вулицях міста.

Якщо конкретніше, вирішено було демонтувати кіоск за адресою бул. Шевченка біля будинку №3. Кіоск не працює, а знайти його господаря відділу архітектури та містобудування не вдалося попри неодноразові спроби й звернення до поліції.

Господарі інших споруд по яких було прийнято рішення з демонтажу розміщення – відомі. Мова про кіоски по вул. Молодіжна (біля будинку №3); вул. Миру (біля будинку №11) та кіоск ремонту взуття по пр-ту Незалежності (р-н будинку №12). Всі ці кіоски не працюючи, встановленні вони були законно, але не подовжили паспорт  прив’язки.

Та якщо попередні рішення були прийняті відносно спокійно, то рішення про демонтаж павільйонів торговельний комплекс «Альянс» біля «Сільпо» викликало бурхливі обговорення. 
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Пр-т Незалежності, 20-В

Заступник начальника відділу архітектури доповіла, що три павільйони вищезазначеного комплексу розміщені повністю незаконно.  

Як висловився з цього приводу Пелюх Микола Олександрович: «Господар цих споруд просто наплював на попередню та сьогоднішню владу міста, а ми тільки «утерлись».

Народний обранець закликав взяти на себе відповідальність та підтримати рішення про демонтаж незаконних споруд у місті. Він додав, що демонтуючи незаконні торговельні точки, депутати відкривають можливість сумлінним підприємцям скористатися можливістю та розпочати на звільненому місці свою, але вже законну діяльність.

Депутат від партії «Пропозиція» Кривіцька Ж.О., вважає що такі рішення треба приймати вкрай обережно та зважено, з дотриманням законності та не порушуючи прав підприємців.

До того ж лишається відкритим питання як бути з автобусною зупинкою, яку господарка павільйонів встановила за власний кошт, хоча і без дозволених документів.

Для реалізації прийнятих рішень, треба, щоб міська рада виділила кошт на демонтаж, а потім зберігання цих споруд. Тож, чи будуть дійсно вони демонтовані наразі невідомо.

Ще новини