Головна Саморозвиток Тайм Менеджмент: 10 правил, які змінять ваше життя

Тайм Менеджмент: 10 правил, які змінять ваше життя

Автор ЮжБудНьюз

Як скрізь встигати і робити тільки ту роботу, яку вам потрібно робити? Як навчитися керувати часом, щоб не перетворити власне життя в великі перегони? Для цього бажано оволодіти навичками тайм-менеджменту. Його суть полягає в тому, щоб спочатку правильно планувати хвилини, а в подальшому – і все життя – з тим, щоб повністю підпорядкувати її своїм цілям.

Тайм-менеджмент дозволяє зручно використовувати кожну вільну хвилинку, управляє життєвими процесами і забезпечує хороші результати. Тому візьміть до уваги наступні поради, і починайте життя з чистого аркуша.

1.    Встановлюйте цілі коректно

Не потрібно намагатися зробити нездійсненні завдання – бажано реально оцінювати свої шанси. Вибитися в великі начальники всього за одні рік навряд чи вдасться, а от покращити впізнаваність бренду своєї компанії – цілком можливо. Ключовою порадою в даній ситуації – позначити для себе свою систему цінностей, постійно слідувати їй.

2.    Принцип 50/10

Найважливішій задачі треба віддавати 50 хвилин часу – протягом цього періоду треба добре працювати. Потім – відпочинок на 10 хвилин або зміна виду діяльності. Як бачите, рецепт дуже простий.

3.    Інформаційна дієта

Не дивіться телебачення, не слухайте радіо і не читайте погані новини. Слухайте подкасти або аудіокниги. Якщо хочете подивитися фільм – краще заздалегідь завантажте його, тому що реклама відволікає увагу, промиває мізки і забирає багато часу.

4.    Метод 3-х справ

Складіть план головних справ на рік. Потім заплануйте три основні цілі на місяць. Далі – аналогічно – три справи на тиждень. Відповідно, потрібно задумати три завдання в день. Якщо все це планування взаємопов’язане – якісний результат гарантований.

5.    Навчіться говорити «Ні»

Захищайте свій час, якщо потрібно – вимикайте телефон для цього. Навчіться відмовляти робити дрібні доручення – з часом переконаєтеся, що всі ситуації чудесним чином зможуть розрулювати і без вас.

6.    Думайте і мрійте письмово

Думка матеріальна. Заносите власні думки та ідеї в блокнот, краще – заведіть щоденник, в якому складайте план з вечора наступного дня і викреслюйте вже зроблені справи. Регулярно підводите підсумки, і ви самі здивуєтеся тому, наскільки продуктивно вам вдається справлятися зі своїми планами.

7.    «Справа на вибір»

Якщо немає термінових цілей, то обирайте зі списку справ ту справу, що найбільше до вподоби на даний момент. Після виконання слід діяти за таким же принципом. Завдяки такому розкладу, всі завдання будуть зроблені в строк.

8.    Перевірка пошти – не частіше 2 разів на день

Якщо ви постійно протягом дня будете перевіряти пошту, то будете відволікатися. Зосередьтеся на роботі і не перевіряйте пошту занадто часто, привчіть себе перевіряти листи що надходять два рази на день: в обід і ближче до вечора. Таким чином, ви зможете продуктивно працювати і не відволікатися зайвий раз.

9.    Правило 20 хвилин

При будь-яких обставинах можна виділити зайві 20 хвилин для вивчення нової теми. При цьому немає необхідності вивчати матеріал протягом декількох годин – третини години буде цілком достатньо для повсякденної практики.

10. Автоматизуйте свої дії

Перш за все, прислухайтеся до себе. Які години для роботи більш продуктивні для вас? Якщо ви сова, то немає ніякого сенсу призначати важливі справи рано вранці. Якщо жайворонок – лягайте спати раніше, і не змушуйте себе продукувати ідеї пізнього вечора. Спростіть призначені собі рутинні дії. Наприклад, однотипні справи краще виконувати поспіль, а після них змінювати рід діяльності. Пояснюється це тим, що мозок, що звикає до рутини, буде виконувати команди на автоматі.

Ще новини