Головна Освіта Як навчити дитину спілкуванню?

Як навчити дитину спілкуванню?

Автор Анна

Одна з основних функцій школи, крім освіти, – розвиток комунікативних навичок у дітей. Дійсно, мистецтво спілкування в наші дні особливо цінно. Дитина, що вміє спілкуватися, налагоджувати знайомства і зв’язки, легко знайде собі друзів. Дорослий, що вміє вести діалог, легко проведе переговори і влагодити конфлікт.

Важливо починати розвивати комунікативні здібності дитини з самого раннього дитинства. Вчити його шанобливо ставитися до оточуючих, вибудовувати особистісні межі, вести діалог і чути (а не тільки слухати) співрозмовника.

Чому так важливо вчити медіаграмотності дітей?

Є думка, що для розвитку комунікації у дошкільників потрібні 3 складові:

  • бажання;
  • знання;
  • вміння.

Із самого початку батькам варто виробити у дитини бажання спілкуватися з однолітками. Також перед батьками стоїть завдання показати малюкові, як потрібно взаємодіяти з оточуючими – знайомитися з людьми, звертатися з проханнями і коректно реагувати на відмову, радіти зустрічі, вирішувати конфлікти тощо.

Також важливо навчати всьому цьому саме в ігровій формі, так як маленька дитина просто не зможе сприйняти Ваші “повчання”.

Ми пропонуємо Вашій увазі кілька ігор для дітей приблизно 3-7 років, які допоможуть Вам налагодити спілкування з дитиною і закріпити в ньому комунікативні навички.

Слово-паразит

На жаль, слова-паразити є в мові кожного з нас. Для того щоб викорінити їх у дитини, запропонуйте йому розповісти сюжет будь-якої улюбленої книги або мультика, але так, щоб він уникав слів-паразитів. Якщо він впорається і жодного разу не вимовить “шкідливе” слово, варто нагородити старання малюка. Про те, що саме буде нагородою, краще домовитися заздалегідь.

Придумай далі

Почніть розповідати цікаву або фантастичну історію (не довгу) і зупиніться на середині сюжету. Запропонуйте Вашій дитині придумати і розповісти, що було далі. Під час гри дитина починає не тільки тренує комунікативні навички, але також розвиває фантазію. Також малюк навчиться складати логічний ланцюжок, висловлювати свої думки і робити висновки.

Аналіз емоцій

Почніть читати дитині емоційну розповідь, паралельно відволікаючись і уточнюючи у малюка, чому герой переживає ті чи інші емоції. Так ви зможете підвищити емоційний інтелект дитини, а в дорослому житті він стане відмінним співрозмовником, здатним відчувати емоції інших людей.

Імпровізація

Така гра підійде для дітей будь-якого віку. Придумайте певну тему і попросіть дитину розповідати про неї протягом деякого часу, наприклад, протягом 2-3 хвилин. Далі змініть тему і збільште час розповіді.

Подібні ігри допоможуть у розвитку комунікаційних навичок дитини, але також не слід забувати і про більш важливі речі. Регулярно розмовляйте зі своєю дитиною, задаючи питання і даючи теми для роздумів. Також постійно просіть малюка розповісти про те, як пройшов його день. Завдяки цьому він навчиться описувати свої почуття. Для того щоб дитина вчилася міркувати, намагайтеся іноді питати його думку. Не слід спілкуватися в форматі інтерв’ю, доповнюйте або закінчуйте історію дитини. Всі ці нескладні правила допоможуть набути навичок комунікації, а малюк буде відчувати вашу любов і зацікавленість.

Джерело – Викиум. Тренажеры для мозга

Ще новини