Головна Світ Смертельний вибух в Бейруті: як вибухонебезпечну селітру зберігають в Україні

Смертельний вибух в Бейруті: як вибухонебезпечну селітру зберігають в Україні

Автор ЮжБудНьюз

2,7 тисячі тонн аміачної селітри, що вибухнула в порту Бейрута – це в три рази менше, ніж зараз зберігається в порту «Южний».

Про це повідомляє РБК-Україна в матеріалі про ситуацію з використанням аміачної селітри на території України.

В Україні розташовано понад 600 складів по зберіганню цієї вибухонебезпечної речовини. В українських портах щомісяця зберігається і перевалюється від 100 до 150 тисяч тонн аміачної селітри, яка імпортується в основному з Грузії, Болгарії, Туреччини та Румунії.

Внутрішнє виробництво сконцентровано в Рівному, Черкасах та Сєвєродонецьку. Вітчизняні підприємства, за їхніми ж запевненням, постійно проходять перевірки державних служб і прозорі для контролюючих органів.

Обсяги імпорту аміачної селітри в Україні постійно зростають. У 2016 році це було менше 100 тисяч тонн. У 2017 вже близько 340 тисяч тонн. У 2018 імпорт склав 440 тисяч тонн. У 2019 – 716 тисяч тонн. За 2020 рік статистики ще немає.

Левова частка імпорту аміачної селітри поставляється в Україну з «РуставіАзота» (Грузія), який належить російській корпорації АФК «Система» олігарха Володимира Євтушенкова. Це ще один приклад того, що санкції України щодо російських виробників добрив легко обходяться.

Багато українських портів, як і бейрутський, не мають ні спеціального обладнання, ні спеціалізованих складів для зберігання аміачної селітри.

У 2019 українські порти прийняли майже 70% всього імпорту аміачної селітри, що відповідає обсягу в півмільйона тонн.

Нагадаємо, 4 серпня у Бейруті стався сильний вибух. За останніми даними, загинули 158 осіб, поранено більше 6 тисяч. Зокрема, посол України в Лівані Ігор Осташ повідомив про загибель одного українця – 32-річного Вільяма Азара.

8 серпня почалися протести. Тисячі мітингувальників вимагали покарати винних за вибух. Вони штурмували чотири міністерства із закликами до відставки уряду.

Ввечері 10 серпня прем’єр-міністр Лівіну Хасан Діабі офіційно оголосив про відставку кабінету міністрів

Ще новини