Нещодавно була підписана угода між Чорнобильською АЕС та Корейським інститутом досліджень атомної енергії, щодо дезактивації радіоактивно забруднених матеріалів, яка триватимє до кінця 2021 року. Про це повідомили у пресслужбі Держагентства з управління зоною відчуження.
«Це взаємовигідне співробітництво. KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні. Водночас, Чорнобильська АЕС, виконуючи виведення станції з експлуатації, постійно шукає засоби і технології, які дозволять, з одного боку, якісно виконувати дезактивацію матеріалів, а з іншого – істотно зменшити кількість РАВ, що утворюються в цьому процесі. Таким чином, майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої фахівцями KAERI технології», – коментує заступник директора технічного (з поводження з радіоактивними відходами) Олександр Скомарохов.
Планують дезактивувати елементи з відомими характеристиками забруднення, зокрема бетонні фрагменти конструкцій, також металеві пластини з нержавіючої й вуглецевої сталі, шляхом пінної дезактивації.
Якщо будуть позитивні результати, тоді Чорнобильська АЕС зможе отримати додаткову технологію дезактивації з правом використання виключно на станції.