Головна Безпека Корея допоможе ліквідувати залишки радіації на ЧАЕС

Корея допоможе ліквідувати залишки радіації на ЧАЕС

Автор ЮжБудНьюз

Нещодавно була підписана угода між Чорнобильською АЕС та Корейським інститутом досліджень атомної енергії, щодо дезактивації радіоактивно забруднених матеріалів, яка триватимє до кінця 2021 року. Про це повідомили у пресслужбі Держагентства з управління зоною відчуження.

«Це взаємовигідне співробітництво. KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні. Водночас, Чорнобильська АЕС, виконуючи виведення станції з експлуатації, постійно шукає засоби і технології, які дозволять, з одного боку, якісно виконувати дезактивацію матеріалів, а з іншого – істотно зменшити кількість РАВ, що утворюються в цьому процесі. Таким чином, майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої фахівцями KAERI технології», – коментує заступник директора технічного (з поводження з радіоактивними відходами) Олександр Скомарохов.

Планують дезактивувати елементи з відомими характеристиками забруднення, зокрема бетонні фрагменти конструкцій, також металеві пластини з нержавіючої й вуглецевої сталі, шляхом пінної дезактивації.

Якщо будуть позитивні результати, тоді Чорнобильська АЕС зможе отримати додаткову технологію дезактивації з правом використання виключно на станції.

Ще новини